Закрыть

Написати керівнику компанії

Якість роботи – це наш пріоритет. Нам важливо знати Вашу думку щодо роботи кожної філії Компанії, а також окремих співробітників.

Ваші скарги та пропозиції готові розбирати особисто.

Телефон в Києві

+38 (044) 355-13-00

Закрыть

Зателефонуйте мені

Ім'я

Телефон

Лекторій 14.03.2023

22 февраля 2023

Запрошуємо бухгалтерів та керівників на онлайн-семінар «Лекторій»!

 

Дивіденди-2023: облік та оподаткування

 

14 березня 2023 р.

 

Вартість перегляду ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЇ:

  • БЕЗКОШТОВНО
   Для користувачів програм автоматизації бізнесу, у яких є діючий на дату проведення семінару договір супроводу ПРОФ та вище (для 1 особи).
  • 300 грн. з ПДВ для інших учасників.

 

зареєструватися (на перегляд онлайн-трансляції)

 

 

В ПРОГРАМІ ОНЛАЙН-СЕМІНАРУ "ЛЕКТОРІЙ":

 • Дивіденди: виплата та отримання, облік та оподаткування
  • Виплата дивідендів
   • Рішення про виплату дивідендів. Яку суму прибутку можна спрямувати на дивіденди. Строки та порядок прийняття рішення про виплату дивідендів. Оформлення рішення. Як часто можна нараховувати (щокварталу чи раз на рік)?
    Як розраховують розмір виплат кожному із засновників? Форми виплати (товарами, коштами, зарахуванням тощо). Готівкові обмеження. Строк позовної давності за дивідендами.
    Коли не можна виплачувати дивіденди. Які заборони передбачені законодавством. Якщо був збиток – чи можна виплачувати дивіденди? Чи можна нарахувати дивіденди за минулі роки? Чи можна виплачувати дивіденди, якщо засновник не повністю вніс свою частку в статутний капітал? Чи можна нарахувати дивіденди не усім засновникам?
    Чи може товариство не виплачувати дивіденди якщо є прибуток?
   • Дивіденди фізособам: оподаткування та облік. Які ставки ПДФО діють для дивідендів? Чи залежать вони від системи оподаткування емітента. Коли ставка ПДФО 5%, коли 9%, а коли 18%? Чи є особливості для платників єдиного податку за спецставкою 2%? Нарахування дивідендів в одному періоді, виплата – в іншому: особливості відображення.
   • Бухгалтерський облік нарахування дивідендів та їх виплати. У якому періоді відображати – нарахування, виплати чи року, за який приймається рішення про розподіл прибутку? Нарахування дивідендів – це подія після дати балансу і як її розкривати у фінзвітності?
   • Дивіденди і авансовий внесок з податку на прибуток. Хто та коли його сплачує? Правила обчислення. Як відобразити в декларації з прибутку? Чи заповнювати додаток АВ, якщо дивіденди виплачували лише фізособам? Коли дивідендний авансовий внесок зменшує податок на прибуток до сплати? Чи треба єдинникам сплачувати авансовий внесок при виплаті дивідендів? Відповідальність за несплату авансового внеску. Наслідки не заповнення додатка АВ.
    Чи зменшує сума прибутку, спрямована на виплату дивідендів, базу оподаткування податком на прибуток? Чи є різниці з податку на прибуток?
   • Реінвестиція дивідендів. Чи може один із засновників залишити свої дивіденди, а іншому вони будуть виплачені? Податкові наслідки: чи буде ПДФО, військовий збір, авансовий внесок, податок на репатріацію? На які цілі можна спрямувати прибуток підприємства?
   • Дивіденди нерезидентам. Бухоблікові правила, курсові різниці. Інвалютні особливості. Чи є обмеження в сумі? Застосування міжнародних договорів для уникнення подвійного оподаткування.
   • Конструктивні (прирівняні) дивіденди – що це таке? В яких випадках вони загрожують. Податкові наслідки за конструктивними дивідендами.
  • Отримання дивідендів
   • Отримання дивідендів: облік. У якому періоді визнавати дохід за дивідендами, нарахованими на користь підприємства. Дивіденди від асоційованих, дочірніх підприємств – як відобразити в обліку/чи виникає дохід?
   • Різниця з податку на прибуток за дивідендами, нарахованими на користь підприємства. За якими дивідендами можна застосувати зменшувальну різницю. Чи застосовувати різницю, якщо облік ведуть за методом участі в капіталі? Роз’яснення контролюючих органів. Нюанси отримання дивідендів від нерезидентів.
 • Нарахування і виплата дивідендів у програмах для автоматизації бізнесу.

Повна програма семінару 

Лектори:
Галина Морозовська (експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування) детально зупиниться на питання що стосуються виплати та отримання дивідендів, їх обліку та поподаткування.

Катерина Хорошун (методист ІТС) продемонструє як відбувається нарахування і виплата дивідендів у програмах для автоматизації бізнесу.


Організатор: Всеукраїнська Спілка Автоматизаторів Бізнесу